Masters Of SQL

SQL Server ile ilgili bilgiler, hayata dair paylaşımlar ve birazda eğlence tabii...
Deadlock’sız, Blocking’siz, Contention’sız günler diliyoruz :)
Sysadmin sizinle olsun

Star Wars: The Force Awakens 2015

Merhaba MastersOfSql okuyucuları :) 

SELECT'lere EXECUTE'lere, kısacası SQL'e biraz ara vererek, Aralık ayında bizleri bekleyen güzel bir haberi sizlerle paylaşalım.

Blog'umuzda kullandığımız isimlerin Star Wars'a dayandığını fark etmişsinizdir. (Padawan ve Yoda)

Star Wars fanları olarak, Yıldız Savaşları Serisinin 17 Aralık'ta çıkacak Güç Uyanıyor filminin duyurusunu buradan da yapalım istedik. 

Uzun bir aradan sonra Star Wars Fanlarının heyecanla beklediği Güç Uyanıyor Filmi, Üçleme şeklinde çekilmesi planlanan serinin ilk filmi. Gelecek yıllarda serinin diğer iki filmini de heyecanla bekleyeceğiz bu gidişle :) 

Star Wars ile ilgili bakın ne buldum bu arada :D Karakterin küçük ikonlarını yapmışlar. En sağdaki Ahsoka Tano'yu gördünüz mü ne kadar sevimli :) Bir Padawan olarak, benim ikonuma bayıldım.

MastersOfSql ekibi olarak şimdiden iyi seyirler dileriz. Güç sizinle olsun :) 


SQL Server 2012 SP3 çıktı

Microsoft SQL Server ekibi gecelerini gündüzlerine katmış, gelen feedbackleri incelemiş, kendi yaptıkları testleri sonuçlandırmış bizler için onlarca sorunu düzeltmiş ve SP3 ü çıkartmışlar :):) peki Bize ne kalıyor güzelce alttaki linkleri inceleyip sistemimiz için uygunsa yüklemek.

Kişisel olarak SP çıktığında çözülen soruları inceler ve çalıştığım sistemlerde bu sorunlar yoksa ilk CU çıkana kadar beklerim, sonuçta büyük bir ekip çalışıyor ve gözden kaçabilecek noktalar olabiliyor.

Download linkleri

Direk Microsoft linki Download Service Pack 3 for Microsoft® SQL Server® 2012

Detaylı anlatım için SQL Server 2012 Service Pack 3 is now Available

Tüm sürümlere bakmak için Microsoft SQL Server Version List için yeni

O zaman son notumuz aşağıda :):)

SqlSaturday #451 - Istanbul 2015

Merhaba MastersOfSql Okuyucuları :) 

Makalelerimiz ve bulmacalarımızın yanı sıra bu seferde görmekten mutlu olduğumuz güzel haberleri sizlerle paylaşalım istedik. Konu başlığımızdan da tahmin etmişsinizdir neyden bahsedeceğimizi :) 12 Aralık’ta İstanbul’da Microsoft’ta yapılması planlanan SQL Saturday etkinliğinin geçtiğimiz haftada, anlatılacak konu içerikleri, kimlerin konuşmacı olarak katılacağı belli oldu.

Seminerin içeriğine aşağıdaki linkten erişebilirsiniz: 

Microsoft nerededir? Event ile alakalı yeni bir gelişme var mı? Tarzında sorularınızın cevabı için : 

Güzel haberlerde görüşmek üzere :)